Chcesz zagadać?

chceszzagadac-czarneJuż w najbliższą sobotę na terenie Nowej Huty w Krakowie odbędzie się akcja pod hasłem „Chcesz zagadać?”. Na krakowian i przyjezdnych w różnych miejscach publicznych będą czekać księża, z którymi będzie można porozmawiać o nurtujących sprawach duchowych.

„Ludzie przywykli do tego, że na tematy Boże i tematy duchowe rozmawia się w kościele. Myślimy jednak, że to nie jest jedyne uprzywilejowane miejsce do tego typu rozmów. Takie tematy można podejmować wszędzie” – powiedział KAI Andrzej Lewek z Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, współorganizator wydarzenia.

Organizatorzy akcji „Chcesz zagadać?” postanowili więc wyjść naprzeciw wiernym i przygotować na obszarze Nowej Huty czytelnie oznakowane i wyposażone w krzesełka miejsca, gdzie kapłanom będzie można zadać najbardziej niestandardowe i nieszablonowe pytania z dziedziny wiary. Zwłaszcza takie, które nurtują, ale nie wypada lub nie ma odwagi, by zadać je w trakcie kolędy czy nie ma po prostu czasu, aby specjalnie wybrać się do parafii w tej sprawie.

„Tym razem to ksiądz wyjdzie do nas na ulicę. Będzie siedział, będzie czekał. Będzie otwarty i gotowy, aby odpowiedzieć na wszelkie nasze wątpliwości. Może to być czas przełomu dla wielu z nas. Także myślę, że warto szukać w różnych miejscach – na rogach ulic i w centrach handlowych – księży, którzy będą na nas czekać” – zachęcił do udziału Lewek.

Akcja prowadzona będzie m.in. w Nowohuckim Centrum Kultury, nad Zalewem Nowohuckim, na Placu Centralnym czy niedaleko kościoła na Szklanych Domach. Sobotnie rozmowy będą stanowić preludium do większego wydarzenia pt. „Jestem! w Hucie”, które odbędzie się w Krakowie w dniach 19-20 czerwca. Będzie to spotkanie środowisk Nowej Huty, dla których istotne są pytania o życie, wiarę i wartości.

Żródło: KAI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *